Curvemag Digital Others Jak wybrać najlepszy krem do twarzy

Jak wybrać najlepszy krem do twarzy

 

Wybór najlepszego kremu do twarzy lumispa zależy od rodzaju skóry i budżetu. Jeśli masz suchą lub wrażliwą skórę, możesz wydać więcej na drogi krem nawilżający, ale nadal znajdziesz dobre kremy nawilżające w rozsądnych cenach. Spróbuj znaleźć nawilżacze z humektantami, emolientami i okluzjami, takimi jak kwas hialuronowy. Dla osób z tłustą cerą możesz wypróbować kremy, które są gęstsze i zawierają ceramidy.

Odpowiedni balsam zapewni nawilżenie Twojej skóry i sprawi, że będzie wyglądać promiennie. Istnieją różne rodzaje środków nawilżających, które mają na celu zwalczanie konkretnych problemów, takich jak zapobieganie zmarszczkom i zwiększanie elastyczności skóry. Możesz wybrać najlepszy w zależności od rodzaju skóry, badając teksturę i uczucie twarzy. Możesz również rozważyć, czy masz wrażliwą skórę, czy też Twoja skóra jest odwodniona. Przy wyborze odpowiedniego kremu pasta ap 24 należy wziąć pod uwagę wiele czynników.

Konsystencja kremu do twarzy wpłynie również na Twój typ skóry. Dermatolog Elyse Love poleca lżejsze formuły bezolejowe, a ciężkie kremy przypominające balsam preferują osoby z suchą skórą. Należy również pamiętać, że skóra tłusta jest bardziej podatna na wypryski. Jeśli Twój typ skóry jest tłusty, być może będziesz musiał wybrać balsam do twarzy z formułą o wysokiej zawartości tłuszczu.

Najważniejszymi produktami dla zdrowej skóry są produkty do mycia twarzy, kremy nawilżające i filtry przeciwsłoneczne. Krem do twarzy z SPF kwas salicylowy jest idealny dla osób o wrażliwej skórze. Oprócz ochrony skóry kremy te zawierają również przeciwutleniacze i substancje przeciw podrażnieniom. Możesz wybierać spośród kremów przeciwtrądzikowych, które zawierają alfa lub beta-hydroksykwasy. Pamiętaj jednak, aby najpierw przetestować nowy produkt na małej powierzchni. Nigdy nie wiesz, co może zareagować na twoją skórę.

Najlepszy krem nawilżający dla Twojego rodzaju skóry będzie zależał od pory roku. Jeśli nosisz go w ciągu dnia, upewnij się, że zawiera filtr SPF o szerokim spektrum działania, który chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jeśli nosisz go na noc, możesz użyć przyciemniającego kremu nawilżającego, aby uzyskać efekt bez podkładu. Podobnie, możesz nie potrzebować oddzielnych kremów na noc i dzień retinol. W takim przypadku powinieneś wybrać tę samą formułę dla obu.

Najlepszy środek nawilżający do suchej skóry to taki, który zawiera nawilżenie. Ważne jest, aby skóra zatrzymywała wilgoć, więc szukaj ciężkiej formuły na bazie kremu. W przypadku skóry suchej kwasy AHA są skutecznym wyborem. Należy jednak pamiętać o stężeniu kwasów AHA w kremie nawilżającym. Zimą najlepiej trzymać się cięższych formuł, a na zewnątrz używać kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Ale nigdy nie powinieneś pomijać kremu nawilżającego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *